Birkaç kaplama sistemi vardır: tek fazlı, iki fazlı ve üç fazlı. Üç fazlı sistemin 3 uygulama aşaması vardır: ilk base coat kaplama, ardından renkli bir malzeme uygulanır ( kalıcı oje) ve son aşama top coat kaplama uygulamasıdır. her aşama bir lamba içinde kurutulur. bu tür bir sistem en dayanıklı olanıdır.

Kalıcı ojenin bileşiminin bozulmaması için, saklama kurallarını bilmeniz gerekir: – güneş ışınları kaplamanın yapısında değişikliklere yol açabilir ve kalitelerini bozabilir. – Kalıcı oje, ısıtma cihazlarından uzakta saklanmalı, soğuk yerlerde saklanmamalıdır. ideal saklama sıcaklığı +15 – + 25 derecedir. – çalkalama. küçük kabarcıklar görünebilir ve bu da yetersiz kapsama neden olur. – şişe kapağını iyice sıkmayı unutmayınız.

Manikür ve pedikürün ortalama ömrü 14 gündür. Çeşitli manikür markalarının teknoloji uzmanları da materyallerin 2-3 haftadan daha uzun süre geciktirilmemesini tavsiye ediyor.

Bileşen bileşimine göre, primerler asitli ve asitsiz olarak alt gruplara ayrılır. her iki seçenek de ustanın elinde olmalıdır. Asitli – nemli ve yağlı doğal tırnaklar için. Daha çok akrilik tırnaklara yapımında kullanılır. Asit içermez – Hassas ve zayıf tırnaklarda kullanılır. Çoğu zaman kalıcı oje ve jel tırnak uzatma için kullanılır. Çift taraflı bant gibi çalışır.

Birkaç tür lamba vardır: UV,LED ve bunların sentez hibrit lambaları. UV – bu tür lambalar daha ucuzdur ancak ürünler uzun süre kurutur (2-3 dakika). Ayrıca ampullerinizi sık sık değiştirmek zorunda kalırsınız. – LED – size zaman kazandırır. polimerizasyon 30 saniye içinde gerçekleştirilir. Tamamen güvenlidirler. Fiyatlar uygundur. – Hibrit (LED +CCFL) daha dayanıklıdır. her türlü malzemeyi mükemmel şekilde kurutur. Uzun ömürlüdür.

Kalıcı oje ile manikür yaparken, kalıcı oje uygulamadan önce tırnak plağının uygun şekilde hazırlanması çok önemlidir. Tırnak plağını yağdan arındırmak için yüksek kaliteli ve özel olarak tasarlanmış preparatlar kullanmak en iyisidir. Bunun için alkol ve aseton kullanmayın!

Başka Bir Sorunuz Mu Var?

Tüm Sormak istedikleriniz için lütfen formu doldurun, destek ekibimiz mümkün olan en kısa sürede size cevap verecektir.